Вас вітає бібліотека-філія с.Майдан

Історія заснування бібліотеки

        На території села бібліотека вперше згадується в 1926 році. Про це свідчить «Хроніка села Майдан»,  яку вів Володимир Посторонкін, російський емігрант, вчитель школи, в 1935-1937 роках.

      Ось як він згадує: «Сільська бібліотека села Майдан має  бібліотечну раду, вибрану в  перший раз сільським представництвом, 14 листопада 1926 року згідно закону  с. 430 від  1919 року Збірника Законів і розпоряджень  До 1935 року бібліотека мала         129 книг: наукових (популярних),  забавно-пізнавального та історичного змісту, які частково були закуплені за сільські кошти майданської  громади, але по більшій мірі були даровані  крайовим   Урядом в Ужгороді.  Книги із бібліотеки видаються безплатно як і членам читалень Товариства  О. В. Духновича із приселків  Верхнього Бистрого та Рудавця».  

      На жаль, прізвища перших бібліотекарів невідомі, як і подальша доля бібліотеки аж до 1946 року.  З приходом на Закарпаття радянської влади в 1946 році бібліотеку було реорганізовано на заклад культури.Першим та єдиним бібліотекарем радянської епохи була Макар Марія Іванівна. Це за її  сприяння в селі функціонувала бібліотека. З початку створення бібліотеки і аж до виходу на пенсію (1993 рік) Марія Іванівна трудилася в філії. На даний час в бібліотеці  продовжуються традиції, започатковані  нею.  

   Головним завданням бібліотеки того періоду стало ідеологічне та атеїстичне виховання населення, зокрема, молоді. Впроваджувались такі форми роботи, як : читацькі конференції, літературні вечори, бібліографічні огляди.  В цей період в бібліотеці велась активна робота по підготовці святкування 100-річчя з дня народження В.І.Леніна, річниць жовтневої революції. В  ці роки як і вбільшості сільських бібліотек  району  почав  запроваджуватись  відкритий  доступ  до  книжкових  фондів,  що  дало  читачам  можливість  самим  переглядати  і  вибирати  книги  на  стелажах  бібліотеки. У 1976 році сільська бібліотека увійшла до складу Міжгірської централізованої бібліотечної системи (ЦБС).

 

 

 

В 1993 році на посаду завідуючої бібліотеки-філії с.Майдан було призначено Бобонич Любов Степанівну, яка успішно працює і на сьогоднішній день.

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатская обл. Мижгорский р-н, пгт.Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека