Вас вітає бібліотека-філія с.Тюшка

Історія бібліотеки с.Тюшка

           Сільська бібліотека була заснована в 1946  і розміщувалася в новозбудованому приміщенні.  Розпочинала свою діяльність як  хата-читальня, а в 1951 році мала назву бібліотека . Першим бібліотекарем працював Соляник Василь Михайлович. Відкриття хати-читальні в 1946 році було для села великим святом.  Інвентар селяни виготовляли власноруч: столи, стільці, стелажі. Книжковий фонд на день відкриття налічував 70 примірників книг. Довгий час бібліотека існувала без електричного освітлення - користувалися "керосінкою" і  лише в 1961 році  в установі   "засяяла лампочка Ілліча".

       В повоєнні роки  в селі більшість людей було неписьменними .Після важкої праці зходилися до бібліотеки та читали книжки і газети вголос. Книги до бібліотеки надходили на пошту «фактурою» по декілька примірників  (накладні – фактури збереглися і до нинішнього часу). Так в 1951 році книжковий фонд бібліотеки налічував 1000 примірників книг. З кожним роком збільшувалась і підписка перідичних видань ідеологічного спрямування. Одним  з перших бібліотекарів була ветеран Великої Вітчизняної війни Попович Ганна Михайлівна, яка   працювала   на даній посаді з 1951 по 1987 рік.

         

        В 1987 році почала працювати Бедь Анастасія Федорівна ,яка закінчила в 1986 році Ужгородське училище культури за спеціалізацією  «бібліотечна справа» і здобула кваліфікацію «бібліотекар».  В бібліотеці старанно виконувала свою роботу, приймала участь в багатьох масових заходах. Анастасія Федорівна  започаткувала в бібліотеці єдиний в селі  краєзнавчий музей  «З бабусиної скрині», де  зібрані дані про історію села, фольклорні матеріали, стародавні  речі  побуту та домашнього вжитку .  

       У 2009 році Бедь А.Ф. завершила свою біблітечну діяльність і вийшла на пенсію.


       В 2009 році бібліотеку-філію  очолює завідувачка  Басараба Любов Юріївна, яка в  2003 році закінчила Ужгородське училище культури за спеціальністю «Бібліотечна справа» і здобула кваліфікацію бібліотекар-бібліограф . 

           На сьогоднішній день Любов Юріївна активно продовжує діяльність з популяризації книги, здійснює інформаційне забезпечення громади, приймає активну участь у районних святах, бібліотечному житті ЦБС. 

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатская обл. Мижгорский р-н, пгт.Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека