"Крути - наша слава, наша історія"

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» - гасить народна мудрість І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Тому саме ми повинні чітко знати історію свого краю, передавати їм своїм нащадкам, бо вона омита кров’ю і сльозами.

           Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Ця дата 29 січня увійшла в українську історію як день мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. 97 років тому назад у бою під Крутами, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоювали право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником, і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію.

           Сьогодні, в незалежній Україні належно вшановується подвиг Героїв Крут. Вшанувати пам’ять загиблих під Крутами в читальному залі районної бібліотеки для дорослих зібрались студенти медичного коледжу (викладач історії Віктор Солодовник). На вечорі « Крути… Крути… Мужність і посвята » ведучі Марія Шемет та Христина Фурдь цікаво розповіли про кривавий бій під Крутами, про їхній подвиг, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишилися в історії як символ національної честі. Вони, будучи ще юними студентами, виявилися у своєму патріотизмі вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого рідного народу. У масштабах світової історії ця битва є символом нескореного духу нашої нації.

          Під час проведення масового заходу звучали стрілецькі пісні.

          На завершення, всі  присутніх з книжковою виставкою «На Аскольдовій могилі український цвіт» ознайомила бібліотекар Ганна Шегда.

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Все (Monday, 30 November 2015 19:12)

    вірно!

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека