«Поезія – це завжди неповторність…»

                       

      Минулого понеділка у центральній районній бібліотеці для дорослих відбувся захід, приурочений Всесвітньому дню поезії. Вже традиційно на літературно – музичне свято були запрошені студенти Міжгірського медичного коледжу. На цей раз І-Б курс разом з викладачем української мови та літератури Людмилою Шандор.

     За свого виступу працівники бібліотеки Ганна Шекета та Інна Антал відзначили,що з усіх видів мистецтва поезія, як віршована мова – найдавніша. Це – найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, яка передає внутрішнє прагнення людини жити в гармонії з іншими, самостверджуватись. Вони також ознайомили присутніх із чарівним світом ліричних творів та основними мотивами, які звучать у багатогранній творчості таких відомих українських геніїв, як Тарас Шевченко, Леся Українка, а також Ліна Костенко, без поезій якої важко уявити сучасну українську літературу. Адже у її дивовижному за красою і силою поетичному слові гармонійно поєдналися зворушлива ніжність і твердість духу справжнього борця, філософська заглибленість у проблеми буття і пристрасна емоційність. Ліна Костенко, яка до речі, 19 березня відзначила 86-річчя від дня народження, як і інші поети, вірить, що головна місія митця на землі – утверджувати життя і красу, нести людям високу духовну силу і зігрівати душу. Студенти мед коледжу мали змогу переглянути відео презентацію із фотознімками Лесі Українки, Ліни Костенко, ознайомитися із збірками їх творів, а Владислав Бугай, Яна Гайдайчук, Віталіна Цупера та Вероніка Дяченко виразно декламували їх поезії. Авторський вірш прочитала Вікторія Півнюк.

       На урочистий захід з нагоди Всесвітнього дня поезії була запрошена і між- гірська поетеса, член Національної спілки журналістів України Віра Фесенко. Вона коротко ознайомила присутніх із тематикою кожної із п᾿яти своїх поетичних збірок та детально зупинилася на новій книзі «Моя ти доле чорнобрива», приуроченій 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Загалом збірка складається з двох розділів «Шевченкові автопортрети» і «Музи поета». Саме на останньому – образах жінок, у які закохувався поет, і зупинилася авторка. Віра Григорівна також прочитала власні поезії «Мама», «Роксолана», завершивши «Молитвою за Україну».

 

            До Всесвітнього дня поезії бібліотекарі ЦРБ підготували книжкову виставку «Духовний хліб людини».

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека