Сільські бібліотеки на допомогу громаді в умовах реформування

На сьогоднішній день наша країна переживає досить важкий період впровадження реформ  , спрямованих на вдосконалення та підвищення ефективності державного управління. Як висновок,  основне завдання реформи є побудова чіткої, логічної системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити нормальне та комфортне життя громадам. Відповідно , заклади  культури – не виняток, теж підлягають  реформуванню. 


        

              Як функціонувати бібліотекам у  умовах реформування? Які проблеми бібліотечної галузі підлягають першочерговому розв’язанню? 

          Саме на ці питання намагалися знайти відповідь учасники районного семінару «Сільські бібліотеки на допомогу громаді в умовах реформування», який пройшов 21 червня на базі бібліотеки-філії с.Репинне. На семінар було запрошено начальника відділу культури РДА Шемета О.М., який і розпочав семінар. У своєму виступі він вказав на важливість реформ , які проходять зараз в країні, розповів про досвід роботи в цьму напрямі закладів культури Польщі.     З доповіддю  «Сучасні вимоги до діяльності бібліотечних закладів району в умовах реформування» виступила директор Міжгірської ЦБС Бубич Надія Іванівна.

          Учасники торкалися тем, що стосувалися основної спрямованості сільських бібліотек, їх співпраці з різними органами управління та категоріями населення, роботи з книжковим фондом та періодичними виданнями, краєзнавчої та інформаційної діяльності.  Тож тему продовжила завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦРБ Станкевічус Т.І. з консультацією «Сільська бібліотека в сучасних умовах: нові виклики,  професійні орієнтири, конструктивні рішення». 

        Самопрезентація бібліотеки відбувається через перетворення кожного значимого для населення факту життя в подію. Бібліотека повинна заявляти про себе, говорити про себе цікаво, нестандартно підходити до рекламування своїх заходів задля того, щоб зацікавити користувача бібліотечних послуг.  Саме такий підхід до  можна простежити в роботі бібліотеки-філії с.Репинне з досвідом роботи якої присутні ознайомилися під час перегляду мультимедійної презентації «Шляхи саморозвитку сільської бібліотеки» . 

         На семінар було запрошено голову  Репинської сільської ради Тарахонича Василя Васильовича, який розповів присутнім про заснування  та сьогодення села, згадав видатних людей – вихідців з Репинного. Не оминув у своїй розповіді і активну співпрацю з сільськими закладами культури, зокрема, з бібліотекою-філією. Василь Васильович щиро подякував завідуючій бібліотекою Гавран Олені Іванівні за творчу та змістовну працю та із задоволенням прийняв участь у проведенні літературно-музичної композиції «Живи та міцній, Українська державо!». Захід  було підготовлено та проведено спільними зусиллями працівників Міжгірської ЦРБ  та працівників закладів культури с.Репинне. Активну участь прийняли і юні користувачі сільської бібліотеки: Кіс Анастасія, Кіс Ульяна, Гафич Тетяна, Кіс Богдана, Юртин Катерина, Оленич Аліна та наймолодші учасники Тарахонич Аліна і Тарахонич Ангеліна. Порадував учасників заходу майстерним виконанням на скрипці Денис Станкевічус.

       Робота з громадою і на благо громади майже завжди пов’язана з краєзнавством. Традиційні форми краєзнавчої роботи публічних бібліотек під впливом часу повинні змінюватися, ставати більш яскравими і ефективними, наближеними до жителів і завжди проводитися за участю населення.    З цією метою провідний методист ЦБС Биба Надія   запропонувала присутнім  досвід по розширенню уявлень бібліотекарів про краєзнавчу роботу та навела приклади сучасних нетрадиційних форм краєзнавчої роботи.

         Тему «Збереження бібліотечних фондів в сучасних умовах, особливості відбору і списання друкованих видань»  у своєму виступі висвітлила           завідуюча  відділом обробки, комплектування і збереження книжкових фондів Плець Ірина Петрівна.     

              З презентацією  «Активізація використання фонду періодичних видань у публічній бібліотеці»  виступила Бібліотекар відділу обслуговування Міжгірської ЦРБ Шегда Ганна Михайлівна. 

           На підсумок семінару було ще раз підкреслено:  бібліотекам для того, щоб вижити сьогодні, потрібно відповідати вимогам часу і потребам громади. Бути корисними і цікавими населенню свого краю, стати більш відкритими і дружніми, запропонувати населенню нові послуги, подати нові ідеї громадській спільноті, залучити різні вікові категорії до співпраці на благо самих же людей - головне завдання публічних бібліотек.

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека