«Національно-патріотичне виховання в умовах суспільних змін»

      В умовах, що продиктовані нині нелегким часом та неоднозначними обставинами економічно-політичної ситуації в країні,  публічні бібліотеки  особливу увагу приділяють національно-патріотичному вихованню молодого покоління.

     В читальному залі РДБ ім.В.С.Гренджі-Донського  відбувся районний семінар бібліотечних працівників Міжгірщини на тему «Національно-патріотичне виховання юних користувачів в умовах суспільних змін». На семінарі  було розглянуто  основні напрямки діяльності бібліотек та визначено програми заходів  з національно-патріотичного виховання згідно Указу Президента України "Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки". 

               Розпочався семінар з перегляду     мультимедійної презентації  «Роль і місце бібліотек у формуванні національної свідомості та популяризації національно-культурного надбання» , де було представлено основні напрямки національно-патріотичного виховання в публічних бібліотеках краю та досвід  роботи в цьому нарпямку найкращих книгозбірень району.

      Завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦРБ Станкевічус Тетяна вкотре звернула увагу присутніх на необхідність залучення молодого покоління до читання, вивчення історії державотворення через українську книгу, обєднання юних громадян  в дитячі та молодіжні гуртки , клуби  за інтересами військово-патріотичного, правознавчого спрямування.

         З   консультацією  « Патріотичне виховання : нові формати бібліотечної практики»  виступила перед колегами провідний методист ЦБС  Биба Надія, яка визначила основні   рекомендації щодо роботи бібліотек з даного напрямку, а саме: поповнити фонди бібліотек літературою з історії нашої держави, народознавства, краєзнавства, правознавства, сімейного виховання, мовної культури;збагатити традиційні форми популяризації бібліотечних ресурсів інноваційними: благодійними акціями ("Підтримай солдата свого села", "Подаруй книгу воїну"), вуличними заходами, флешмобами; налагодити тісну співпрацю з громадськими організаціями, волонтерами.

        Продовжила тему бібліотекар кафедри обслуговування юнацтва Міжгірської ЦРБ Марія Шемет, яка виступила з консультацією  "Актуальні питання патріотичного виховання учнівської молоді на сучасному етапі" . 

      З «Особливостями національно-патріотичного виховання дітей в сучасних умовах» ознайомила колег   Славець Ганна -  бібліотекар РДБ  ім.В.С.Гренджі-Донського.

      Мультимедійну  презентацію «Про рідний край з любов҆ю і надією»  підготувала завідуюча бібліотеки-філії с.Синевир Ольга Стець, яка поділилася досвідом роботи  клубу за інтересами "Отчий дім".

        На завершення семінару Надія Биба запросила до прес-огляду «Професійна періодика – як засіб підвищення професійної компетентності фахівців бібліотеки» .                        

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека