"Репинне, дзвоне мрій моїх..."

         Закарпатському селу Репинне (Міжгірський район) цього року виповнилося 560 років. Як свідчить Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2017 рік Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки, саме  1457 року з’явилася перша письмова згадка про це село.

         Існує цікавий факт щодо назви села. У радянський час (70-ті рр. ХХ ст.) виникла ідея перейменувати населений пункт на Квіткове через багатство квітів у садибах, чим славився населений пункт. Але громада відстояла назву Репинне, бо, мовляв, як предки нарекли, так і має бути.

             В 1918 році село входить до складу Західноукраїнської Народної Республіки, після Акту Злуки — до Західної Області УНР.Внаслідок поразки Перших визвольних змагань село як частина Підкарпатської Русі входить до складу Чехословаччини. В березні 1939 село стає частиною щойно проголошеної незалежної Карпатської України. Втім, незабаром село захоплюють угорські війська.

             15 жовтня 1944 року село було звільнене Червоною Армією. Цей день досі офіційно вважається Днем села. З цього часу село ввійшло у склад України.

         Тож з нагоди відзначення цієї події , а також з нагоди Дня захисника Вітчизни та Дня українського козацтва в Репинському НВК було проведено літературно-музичну композицію «Репинне, дзвоне мрій моїх». Захід підготували та провели учні 5-го класу – користувачі сільської бібліотеки (Зав. Ленчур О.І.) . Актуальним доповненням до заходу була розгорнута тематична виставка «Село репинне – моя мала Батьківщина».

       Цікавим та змістовним був історичний екскурс вчителя історії Кіс М.В., який   вдало поєднав всі три події і наголосив на їх значенні в житті кожного мешканця села.

         Музичні вітання у виконанні дівчат прозвучали для всіх захисників Вітчизни.         

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека