«Варварство ХХ століття – фашистські табори смерті "

              Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

        Крім Бухенвальда в Німеччині  існували й інші концтабори: Дора,Освенцім, Майданек, Маутхаузен, Штутгоф, Заксенхаузен, Треблінка. З 18 млн громадян країн Європи, що пройшли через табори різного призначення, в тому числі і концентраційні табори, було знищено понад 11 млн чоловік. Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму, засуджена вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі.

      Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів у всьому світі відзначається пам’ятними заходами, зустрічами колишніх в’язнів фашизму, поминанням загиблих, поклонінням їх пам’яті, покладанням квітів до могил та місць поховання жертв фашизму .

        Не залишили поза увагою тему визволення в’язнів фашистських концтаборів і бібліотечні заклади Міжгірської ЦБС. Так в читальному залі районної бібліотеки було проведено день інформації «В’язні фашистських таборів – заручники нацизму». До уваги користувачів бібліотечні працівники розгорнули тематичну викладку «Гетто в період Другої світової війни» та продемонстровано документальний фільм «Діти війни: в’язні концтаборів». Дитяча районна бібліотека ім.В.С.Гренджі-Донського представили до уваги юних користувачів книжково-ілюстративну виставку «Дитинство за колючим дротом» та провели голосні читанняза книгою В.Литвинова «Ешелони в пеклі».

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека