Серцю мила зустріч з земляками

Олен Пекар дарує  "Мереживо Осені" бібліотеці-філії с.Синевир
Олен Пекар дарує "Мереживо Осені" бібліотеці-філії с.Синевир

     За традицією, Синевир відзначає свій "день народження" наприкінці жовтня. Село з околицями у Міжгірському районі - одна з найгарніших частин Закарпаття. Недарма тут у будь-яку пору бувають сотні туристів, екскурсоводи розповідають захоплюючі історії, а за гірським повітрям і "родзинкою" - озером Синевир - хочеться повертатися. 

       Цьогорічне дійство як і в попередні роки відбувалося  у центрі села на площі, що перед Палацом культури. На гостей свята чекали крамарі, кулінари, які розмістились вздовж центральної вулиці, а на зовсім юних відвідувачів – атракціони та інші веселощі. З нагоди свята працівники сільської бібліотеки та будинку  культури  організовали виставку «Синевир : мій край, моя історія», де було представлено  різноманітні документи щодо заснування села, його історії та сучасності. Виставку доповнювали старовинні речі, які люб’язно представили жителі села:  старовинні ікони, які передавались з покоління в покоління, рушники з стародавніми орнаментами, одяг , який носили наші предки.

         Не забувають про свій отчий край і добре відомі на Закарпатті синевирці, які зараз проживають за його межами. Не приховувала радості зустріти на цьому святі своїх односельчан і закарпатська поетеса, громадська діячка, нині ужгородка, Олена Пекар, яка у своєму виступі зі святкової сцени привітала  верховинців з Днем села.

       Творчості  Олени Пекар , її 65-літньому ювілею  було присвячено книжкову виставку  «Славна дочка Верховини»,  де представлено весь  творчий здобуток , що дуже приємно вразило поетесу.  

       …  У кожної людини своя неповторна доля.  І поки доля плела своє мереживо, творилися вірші. А дитяча мрія стати вчителькою вела до вершин і давала наснагу долати всі життєві перепони. Після закінчення Хустської   школи-інтернатута Ужгородського державного (тепер національного) університету з 1984 року постійно працює в Ужгородській лінгвістичній гімназії ім. Т.Г. Шевченка викладачем української мови та літератури. Сьогодні вона вчитель-методист, відмінник народної освіти, нагороджена державними відзнаками та почесними грамотами. Переможець конкурсу «Учитель року – 2000», очолює товариство ім. Олени Теліги в рідному місті, є активним членом крайової «Просвіти», стала лауреатом премії ім. А. Волошина за 2018 рік..Олена Пекар співає в хорі Христовоздвиженського греко-католицького собору в Ужгороді, є членом міжнародного жіночого клубу «ЗОНТА». Автор збірок поезій «Доки весни відходили в літо» (2000), «Відлік часу» (2003), «Каруселі любові» (2006), «У долонях сивих гір» (2008), книжки для дітей «Про кицю Маркізу» (2011), «Ішов лісом їжачок» (2011).

            У 2013 р. побачила світ нова збірка її поезій «Земля у дзеркалі небес», у яких оспівано красу рідної землі, чисті людські взаємини, вірність, невмирущість світлої пам’яті, вічність добротворення, а у 2014 р. – наступні дві збірки («У цвітінні сакури», «Про дівчинку Оленку») у співавторстві з композитором Василем Сторонським.  

           І ось наприкінці літа 2018 року  вийшла друком збірка  вибраних творів  Олени Пекар «Мереживо осені» , яка стала справжнім подарунком у вересневі дні шанувальникам ліричної поезії.

       Своєю творчістю, неповторною поезією Олена Василівна  закликає любити й шанувати отчий дім, берегти зерна свого таланту, працювати над його розвитком і… бути вдячними тим, хто дарує крила. А ще – ніколи не забувати рідної домівки. Про свою вона пише:

«Там, де неба сягаєш рукою,

Де потоком шумить синій вир,

Напуває живою водою

Моє серце й судьбу Синевир». 

          Подарувавши сільській бібліотеці свої книги, Олена Пекар ще довго , смакуючи запашну каву, згадувала минуле  села Синевир, звичаї та традиції родини, ділилася враженнями від побаченої краси  природи, переймалася майбутнім рідного краю.

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека