До мови доторкнімось серцем!

          Щороку 9 листопада у нашій країні відзначають День української писемності та мови. У цей же день за православним календарем вшановують пам'ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Свято відзначається з 1997 року за указом президента України та з ініцітиви Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. 

          Активно долучилися до відзначення свята і працівники бібліотек Міжгірської ЦБС .  Традиційно, до Дня української писемності та мови працівниками центральної районної бібліотеки було проведено літературно-історичний екскурс «З рідним словом міцніє держава» , в якому активну участь прийняли працівники районного будинку культури та студенти Міжгірського медичного коледжу. Увазі молоді був представлений документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення, розкрито  нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток.      

       Ведучі  заходу - бібліотекарі Ганна Шегда та Ганна Шекета нагадали присутнім про основні етапи непростої історії розвитку української мови, навели яскраві приклади її багатства, витонченості та мелодійності .  Виступи студентів  коледжу (гр.ІІ - А) під керівництвом  викладача української мови та літератури  Штики Світлани Миколаївни вразили присутніх своєю милозвучнісю. У виконанні Бойчук Уляни, Бодак Вікторії, Демко Марини прозвучали вірші українських поетів, присвячені рідній мові.   До вистувпаючих приєдналася і режисер РБК Цар Мирослава, яка прочитала гумореску Павла Глазового "Кухлик" , ще раз підкресливши важливість знання української мови.

         Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови під час перегляду книжової виставки   «Хай живе, лунає українська мова» (ЦРБ) та перлинами української класичної літератури представленої на виставці "Звучи , моя мово чарівна".

      На завершення з привітанням до присутніх звернулася заступник голови РДА Вощепинець Ганна Федорівна, яка зазначила, що проведення таких заходів  сприяє утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.   

            Не менш цікаві заходи, присвячені українській писемності та мові пройшли і в  сільських книгозбірнях. Так, година поезії «О мова рідна, слово рідне!» пройшла в бібліотеці-філії села Синевир , літературна година «Живи, красуйся, рідна мово!»  - с.Лозянський , інформаційна година «Мова наша колискова» -   с.Пилипець , година поезії «Без мови немає народу» - с.Ізки , поетична година «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!» - с.Запереділля , інформаційна година «Українська мова – життя духовного основа» - с.Тюшка, усний журнал «У витоків писемності» - с.Негровець ,літературний вечір «Збережімо чистоту рідної мови!» - с.Майдан.

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека