Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця

       Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору 1932-1933 рр., штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою 24 листопада в читальній залі Міжгірської центральної районної бібліотеки було проведено день інформації «Зроніть сльозу за тими, хто не зріс». 

          Напередодні заходу  бібліотечні працівники розгорнули  тематичну виставку "Україна пам'ятає, світ визнає", де  зі сторінок численних видань – книг, альбомів, журналів та газет,  постає жахлива картина нищення української нації.

          Документи і матеріали книжкової експозиції переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки катастрофи українського народу. Мовою документів наукові видання та публікації відтворюють найтрагічніші події в історії України – голодомору 1932-1933 років.

На основі матеріалів усних історій розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланована владою.

            В експозиції представлено також художні твори, присвячені трагедії українських селян та всього українського народу. Ці події української історії завжди були предметом глибокого осмислення українськими письменниками різних поколінь.

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека