"Вишиванку одягну..."

Святково і піднесено День вишиванки   проходив в бібліотеці - філії с.Негровець. Розгорнувши в читальній залі   виставку вишиваних рушників та книжково-ілюстративну викладку "Вишиванка - оберіг українського народу" , завідуча бібліотеки  Надія Іванівна запросила всіх бажаючих на проведення   флеш-мобу  "Заходь в бібліотеку у вишиванці - випий кави в філіжанці".як не дивно, відгукнулось багато охочих. Адже, вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

          "А над світом українська вишивка цвіте" - під такою назвою  пройшла народознавча вікторина в бібліотеці-філії с.Верхній Бистрий. Хлопчики та дівчатка продемонстрували свої знання з історії України, зокрема побуту слов'ян, їх звичаїв та традицій. Не оминули учасники вікторини і краєзнавчих питань , адже верховинська вишивка теж є унікальною і заслуговує на особливе відношення.

        Свято вишиванки вдало пройшло в бібліотеці-філії с.Майдан. В цей день  користувачі різного віку мали можливість дізнатися про традиції українського народу, історію  виникнення вишиванки, почути приповідки та повір’я про жіночу сорочку.  

      Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Тож, кожен учасник свята мав можливість поділитися найцікавішими історіями появи вишиванки в їх родинах. Цікаво пройшло опитування «Українська вишиванка – модний бренд, чи традиція з віковою історією?» . Книжково-ілюстративна виставка  «Чарівна краса вишиванки , оформлена в бібліотеці  надала можливість користувачам ознайомитися з вишиванками різних регіонів України, побачити їх різноманітність і красу.

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека