"Сорочку мати вишила мені..."

       16 травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Сорчка - вишиванка є головним  символ та оберегом людини, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються.

        Загалом , це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, уківерситет, школи чи садочок. Свято вишиванки хоч і не давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту.  Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка є головним оберегом людини. Саме цій темі  присвятили флеш-моб і бібліотечні працівники Міжгірщини.

З цією метою працівники Міжгірської ЦРБ на бібліотечному подвір’ї розгорнули тематичну  викладку «Сорочку білу вишию шовком», до своїх колег приєдналися і працівники районної бібліотеки для дітей , які представили виставку «Рушник - одвічний оберіг». Ганна Шекета (завідуюча  відділом обслуговування ЦРБ) привітала всіх присутніх зі святом і з великим захопленням розповіла про прекрасний світ народної вишивки, про верховинські традиції, обряди, культуру та історію нашого краю. Завдяки оригінальному оформленню експозиції, користувачі мали змогу ознайомитись із сучасними та старовинними зразками вишивки.   На завершення заходу бібліотечні працівники за вишитими рушниками виклали головний символ держави – український тризуб.

       Слід додати, що підготовлена виставка стала чудовою «фото-зоною» для всіх бажаючих міжгірчан та гостей селища.

 

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека