Поетичний вернісаж творів Тараса Шевченка

          І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

      З нагоди 206-ої  річниці з дня народження Тараса Шевченка у районній  бібліотеці для дітей ім.В.С.Гренджі-Донського з метою глибокого  ознайомлення користувачів з творчістю поета, з його життєвим шляхом було проведено поетичний вернісаж «Читаємо завжди, читаємо всюди» , на який було  запрошено  учнів 4-«В» класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 (класний керівник Наталія Пиринець ).

Розпочала масовий захід Єва Горова, яка розповіла дітям про генія українського народу. Адже Т.Г.Шевченко – це слава і наша гордість. Він росте і й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка: 

            В дні перемог і в дні поразок,

             В щасливі дні і в дні сумні

             Іду з дитинства до Тараса,

           Несу думки свої земні.

       Про «Віхи життя і творчості Т.Г.Шевченка»    про видатного Кобзаря, зокрема про деякі епізоди з його дитинства розповіла дітям Ганна Славець.  Тарас Шевченко ніколи не писав спеціально для дітей. Вірші, які вивчають у школі, чи просто радять читати дітям – це, здебільшого, уривки з його великих поем. Але вони є доступними і для найменших, бо написані просто і легко.  Шевченко любив дітей, ніколи не був байдужим до їхньої долі. З великою любов'ю і співчуттям він описує дітей у своїх віршах : “Я так люблю дітей, що й не надивився б на цей відбиток ангела”. Дитяче товариство завжди приваблювало його. Шевченко часто розповідав їм казки, співав жартівливі пісеньки, яких багато знав. Тож , не дивно, що  діти з малечку  полюбляють поезію Тараса Шевченка. Так,  присутні на заході хлопчики і дівчатка залюбки декламували вірші : Анастасія Баран - «Червоний місяць аж горить», Олександр Шип та Олександр Чепара - «Реве та стогне Дніпр широкий», Олег Кугій - «Сонце заходить, гори чорніють» . Виступи про творчість Тараса Шевченка доповнила і Наталія Пиринець, яка розповіла діятям про книгу "Три літа". 

     На завершення поетичного вернісажу, діти ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою "Іду з дитинства до Тараса", зокрема, з виданням  “Кобзар”, якому в цьому році виповнюється 180 років.  

Write a comment

Comments: 0

Наша адреса:


Україна 90000

Закарпатська обл. Міжгірський р-н, смт. Міжгір " я, вул. Гнатюка, 1

Міжгірська центральна районна бібліотека